Ogłoszenia Parafialne

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
34 NIEDZIELA ZWYKŁA -
JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 22.11.2015 r.

1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego oddajemy chwałę Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jezus jest Królem, ale Jego królestwo nie jest z tego świata. Włada nie siłą, potęgą czy upokorzeniem - włada miłością. Pod koniec naszego życia będziemy przez Niego sądzeni z miłości. Każde najmniejsze dobro nie zostanie zapomniane. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej na zakończenie roku liturgicznego wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem poświęcenia się Chrystusowi Królowi.

2. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 1830 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci z klas III Szkół Podstawowych, które w przyszłym roku mają przystąpić do Pierwszej Komunii świętej. Obecność obowiązkowa.

3. W środę o godzinie 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo szkaplerzne.

4. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego od godziny 1700 oraz okazja do spowiedzi świętej.

5. W sobotę Wspólnota Modlitewna z naszej parafii dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 900 do 1000.

6. Za tydzień, w niedzielę 29 listopada rozpoczyna się w Kościele Adwent - czas, który ma nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia, a także do naszego spotkania ze Zbawicielem w wieczności. Wkroczmy z ufnością w ten kolejny rok życia w liturgii i bądźmy zarazem przez liturgię Kościoła też bogatsi o doświadczenia roku mijającego.

7. W przyszłą I Niedzielę Adwentu podczas każdej Mszy świętej będą poświęcone opłatki wigilijne. Podobnie, jak w minionych latach wolontariusze upoważnieni przez parafię i posiadający identyfikatory będą roznosić je na terenie naszej parafii w godzinach od 1600 do 2000. Za złożone z tej okazji dobrowolne ofiary składamy serdeczne podziękowanie "Bóg zapłać". Ofiary będą przeznaczone na prace konserwatorskie wnętrza naszego kościoła.

8. Przy sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu rozpoczyna się cykl spotkań przygotowujący dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Komunii świętej w ramach katechumenatu dorosłych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 30 listopada o godz. 1900. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się w sekretariacie parafii Świetego Józefa w Toruniu (ul. św. Józefa 23/35, tel. 56 662 30 32, email: parafia.sw.jozefa@gmail.com)

9. Wypominki za naszych bliskich Zmarłych na cały rok można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii do końca listopada.

10. W zakrystii i biurze parafialnym można jeszcze nabyć cegiełki na zakup nowej szopki bożonarodzeniowej.

11. Po Mszy świętej przed kościołem do nabycia kolejny numer naszych tygodników "Niedziela" i "Gość Niedzielny" z dodatkiem kalendarza na 2016 rok oraz miesięczniki: dla naszych rodzin "Nasza Arka" i dla dzieci "Mały Gość Niedzielny".

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra

 

Witamy Ogłoszenia Parafialne Aktualności Godziny Mszy Świętych Sakramenty Święte Historia 700-lecie Szlak Jakubowy Sługa Boży Adolf Piotr Szelążek Galeria Posługa Duszpasterze Cmentarz Parafialny Kontakt Pliki do pobrania Mapa strony

Copyright (c) 2009   Designed by Sławek Rokicki, e-mail