Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

17 NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.07.2014 r.

1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich Gości i Turystów odwiedzających Toruń oraz Parafian, którzy przybyli na niedzielną Eucharystię. Wszystkim życzymy miłego pobytu w naszym mieście.

2. Dzisiaj w naszej Wspólnocie parafialnej przeżywamy doroczną uroczystość odpustową ku czci Świętego Jakuba Starszego Apostoła - Patrona naszego kościoła i Parafii. SUMA ODPUSTOWA o godzinie 1300, której będzie przewodniczył J. E. Ksiądz Biskup Andrzej Suski. Po Sumie odpustowej procesja eucharystyczna. Prosimy o udział w procesji poczty sztandarowe.

3. W tym tygodniu:

• We wtorek - 29 lipca przypada wspomnienie Świętej Marty.
  • W czwartek - 31 lipca wspomnienie Świętego Ignacego Loyoli, kapłana.
  • W piątek - 1 sierpnia będziemy obchodzić wspomnienie Świętego Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

4. W środę o godzinie 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo szkaplerzne.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej dla dzieci od godziny 1600. Msza święta dla dzieci z okazji I piątku miesiąca o godzinie 1630. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego oraz okazja do spowiedzi świętej. Msza święta wotywna do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 1800.

6. Ksiądz Dariusz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną w I sobotę miesiąca 2 sierpnia od godziny 900.

7. W dniach od 4 do 12 sierpnia wyruszy XXXVI Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. Nasza parafia dołącza się tradycyjnie do grupy II - tzw. Białej. Zapisy chętnych do udziału w rekolekcjach w drodze u przewodnika grupy Białej - ks. Adama Czerwińskiego, w parafii Chrystusa Króla przy ulicy Bażyńskich 19 w Toruniu od 30 lipca do 3 sierpnia w godzinach od 1600 do 1800. Pielgrzymka Toruńska wyrusza 4 sierpnia 2014 roku po Mszy świętej sprawowanej w Katedrze Świętych Janów w Toruniu o godz. 600.

8. Tradycją minionych lat w Toruniu wędrować będzie także Minipielgrzymka, przeznaczona dla tych, którzy nie mogą udać się na Jasną Górę. Minipielgrzymka rozpocznie się w niedzielę 4 sierpnia o godzinie 1500, która wyruszy z Katedry Świętych Janów i przybędzie do naszego kościoła około godziny 1700. Szczegółowy program pielgrzymowania Minipielgrzymki jest wywieszony w gablocie przed kościołem.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek z przeznaczeniem na wsparcie letniego kilkudniowego wypoczynku dla ministrantów i lektorów z naszej parafii. Ministranci w drugiej połowie sierpnia wyjeżdżają nad morze do Mikoszowa. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać za wsparcie i za złożone ofiary na ten cel

10. Przed kościołem do nabycia kolejne numery naszych tygodników: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięczników dla naszych rodzin Nasza Arka, oraz wakacyjne wydanie Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra