Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

5 NIEDZIELA ZWYKŁA - 07.02.2016 r.

1. Dzisiaj o godzinie 1130 w naszym kościele będzie sprawowana Msza święta w intencji o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Biskupa - wygnańcy Adolfa Piotra Szelążka, którego doczesne szczątki spoczywają pod ołtarzem soborowym w naszym kościele. W tym roku przypada 66 rocznica jego śmierci. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę świętą wszystkich Parafian. Uczestniczyć w tej Mszy świętej będą także Siostry ze Zgromadzenia Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, założonego przez Księdza Biskupa Adolfa Szelążka. Przy tej okazji pamiętajmy też o naszej stałej modlitwie o łaski za przyczyną Biskupa Adolfa Piotra, pasterza Kościoła umęczonego i wygnanego na Wołyniu.

2. Dzisiaj, jutro i we wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja - tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo, jako przygotowujące nas do przeżycia Wielkiego Postu. W dzisiejszą niedzielę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 1500 z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego i trwać będzie do godziny 1830. Jutro i we wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godzinie 830 i trwać będzie do godziny 1200. Następnie po przerwie południowej od godziny 1500 ponowne wystawienie Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego do godziny 1800. Wszystkich Parafian zapraszamy na tę adorację jako modlitewne przygotowanie do Wielkiego Postu, a także w intencji wynagrodzenia za popełnione grzechy.

3. W najbliższą środę Popielec. Przez symboliczny gest posypania naszych głów popiołem w czasie liturgii tego dnia wkroczymy w okres Wielkiego Postu - czas święty. W tym dniu obowiązuje nas post ilościowy tzw. ścisły - 1 posiłek do syta, dotyczy osób w wieku od 18 do 60 roku życia oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, która obowiązuje wszystkich od 14 roku życia aż do śmierci. Msze święte w środę popielcową z sypaniem popiołu o godzinie 700, 830, 1000, 1630 i 1800. Kolekta w tym dniu jest jałmużną postną.

4. Od środy popielcowej rozpoczyna się okres spowiedzi świętej i komunii świętej wielkanocnej. Od środy w zakrystii i biurze parafialnym można pobierać kartki do spowiedzi świętej wielkanocnej. Obowiązek przystąpienia do spowiedzi świętej przynajmniej raz w roku jest zapisany w przykazaniach kościelnych. Stwierdzenie tego faktu jest niezbędne do wydania w przyszłości przez parafię zaświadczenia, że dany wierny jest praktykującym katolikiem. Biskup Toruński, a także Synod Diecezjalny podtrzymuje dotychczasową praktykę w tej sprawie, niezbędną zwłaszcza w większych parafiach.

5. W środę popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. W środę 10 lutego w godzinach od 1700 do 1800 w salce parafialnej przy ulicy Browarnej 8 można będzie skorzystać z Biura Pomocy Prawnej. Biuro służy bezpłatną pomocą w sprawach z zakresu prawa pracy, postępowania administracyjnego, informowania o treści obowiązujących przepisów i aktów normatywnych regulujących daną sprawę, a także pomocą w redagowaniu pism procesowych, administracyjnych i innych.

7. W czwartek 11 lutego w Sanktuarium Diecezjalnym Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu na Bielanach będą uroczyste obchody Dnia Chorego. O godzinie 1030 okazja do spowiedzi świętej, natomiast o 1100 Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja.

8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu. Dla dzieci o godzinie 1630, natomiast dla młodzieży i dorosłych o godzinie 2000.

9. W piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej dla dzieci wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego oraz okazja do spowiedzi świętej.

10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, jako przygotowanie nas do uroczystości paschalnych w Noc Zmartwychwstania Pańskiego, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 1600. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.

11. W piątek o godzinie 1800 Msza święta zbiorowa za naszych bliskich zmarłych.

12. W sobotę Wspólnota Modlitewna z naszej parafii dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 900 do 1000.

13. Przypominamy, że w zakrystii i biurze parafialnym można nabyć cegiełki na zakup figur do nowej szopki bożonarodzeniowej.

14. Kolekta przyszłej II niedzieli miesiąca tradycyjnie przeznaczona jest na prace konserwatorskie we wnętrzu naszego kościoła. Polecamy ją ofiarności i życzliwości Parafian.

15. Po Mszy świętej przed kościołem do nabycia nowe numery naszych tygodników: "Niedziela" i "Gość Niedzielny" oraz miesięcznika dla całej rodziny "Nasza Arka".

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra