Ogłoszenia Parafialne

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17 NIEDZIELA ZWYKŁA - 27.07.2014 r.

1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich Gości i Turystów odwiedzających Toruń oraz Parafian, którzy przybyli na niedzielną Eucharystię. Wszystkim życzymy miłego pobytu w naszym mieście.

2. Dzisiaj w naszej Wspólnocie parafialnej przeżywamy doroczną uroczystość odpustową ku czci Świętego Jakuba Starszego Apostoła - Patrona naszego kościoła i Parafii. SUMA ODPUSTOWA o godzinie 1300, której będzie przewodniczył J. E. Ksiądz Biskup Andrzej Suski. Po Sumie odpustowej procesja eucharystyczna. Prosimy o udział w procesji poczty sztandarowe.

3. W tym tygodniu:

  • We wtorek - 29 lipca przypada wspomnienie Świętej Marty.
  • W czwartek - 31 lipca wspomnienie Świętego Ignacego Loyoli, kapłana.
  • W piątek - 1 sierpnia będziemy obchodzić wspomnienie Świętego Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

4. W środę o godzinie 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo szkaplerzne.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  • W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej dla dzieci od godziny 1600. Msza święta dla dzieci z okazji I piątku miesiąca o godzinie 1630. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego oraz okazja do spowiedzi świętej. Msza święta wotywna do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 1800.

6. Ksiądz Dariusz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną w I sobotę miesiąca 2 sierpnia od godziny 900.

7. W dniach od 4 do 12 sierpnia wyruszy XXXVI Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. Nasza parafia dołącza się tradycyjnie do grupy II - tzw. Białej. Zapisy chętnych do udziału w rekolekcjach w drodze u przewodnika grupy Białej - ks. Adama Czerwińskiego, w parafii Chrystusa Króla przy ulicy Bażyńskich 19 w Toruniu od 30 lipca do 3 sierpnia w godzinach od 1600 do 1800. Pielgrzymka Toruńska wyrusza 4 sierpnia 2014 roku po Mszy świętej sprawowanej w Katedrze Świętych Janów w Toruniu o godz. 600.

8. Tradycją minionych lat w Toruniu wędrować będzie także Minipielgrzymka, przeznaczona dla tych, którzy nie mogą udać się na Jasną Górę. Minipielgrzymka rozpocznie się w niedzielę 4 sierpnia o godzinie 1500, która wyruszy z Katedry Świętych Janów i przybędzie do naszego kościoła około godziny 1700. Szczegółowy program pielgrzymowania Minipielgrzymki jest wywieszony w gablocie przed kościołem.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek z przeznaczeniem na wsparcie letniego kilkudniowego wypoczynku dla ministrantów i lektorów z naszej parafii. Ministranci w drugiej połowie sierpnia wyjeżdżają nad morze do Mikoszowa. Już dzisiaj składamy serdeczne Bóg zapłać za wsparcie i za złożone ofiary na ten cel

10. Przed kościołem do nabycia kolejne numery naszych tygodników: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięczników dla naszych rodzin Nasza Arka, oraz wakacyjne wydanie Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra

 

Witamy Ogłoszenia Parafialne Aktualności Godziny Mszy Świętych Sakramenty Święte Historia 700-lecie Szlak Jakubowy Sługa Boży Adolf Piotr Szelążek Galeria Posługa Duszpasterze Cmentarz Parafialny Kontakt Pliki do pobrania Mapa strony

Copyright (c) 2009   Designed by Sławek Rokicki, e-mail