Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

13 NIEDZIELA ZWYKŁA - 26.06.2016 r.

1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich Gości i Turystów odwiedzających Toruń oraz Parafian, którzy przybyli na niedzielną Eucharystię.

2. Rozpoczynamy wakacje. Niech na szlakach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie także świątyń - tych pięknych, wspaniałych, znanych, ale także tych małych, skromnych. W każdej z nich czeka na nas, na nasze z Nim spotkanie Chrystus. Czeka zwłaszcza w Dzień Pański - w każdą wakacyjną niedzielę. Z tego obowiązku zwalniać się nie możemy.

3. Jutro 27 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy, głównej Patronki naszej Diecezji Toruńskiej. Obchody tej uroczystości rozpoczną się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godzinie 1500 nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po której wyruszy procesja ulicami Torunia z obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy do kościoła p. w. Świętego Józefa na Bielanach. Około godziny 1800 rozpocznie się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Suskiego. Na uroczystości związane z obchodami głównej Patronki Diecezji Toruńskiej Matki Bożej Nieustającej Pomocy, do uczestnictwa w tym wydarzeniu i wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

4. W naszym kościele nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem szkaplerznym będzie wyjątkowo jutro w przypadającą uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z wieczorną Mszą świętą o godzinie 1800.

5. W środę 29 czerwca przeżywać uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu za posługiwanie się na co dzień krzyżem, krzyżykiem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem pobłogosławionym przez papieża lub biskupa oraz odmówieniu Wierzę w Boga można uzyskać odpust zupełny.

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej dla dzieci od godziny 1600. Msza święta dla dzieci z okazji I piątku miesiąca o godzinie 1630. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz okazja do spowiedzi świętej dla dorosłych.

7. W I sobotę miesiąca Msza święta wotywna do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 830.

8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I sobotę miesiąca od godziny 900.

9. W sobotę Wspólnota Modlitewna z naszej parafii dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 900 do 1000.

10. Przypominamy, że w zakrystii i biurze parafialnym można nabyć cegiełki na zakup nowej szopki bożonarodzeniowej.

11. Przed kościołem do nabycia kolejne numery naszych tygodników "Niedziela", "Gość Niedzielny", oraz wakacyjne wydanie miesięcznika dla dzieci "Mały Gość Niedzielny".

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra