Ogłoszenia Parafialne

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.07.2014 r.

1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich Gości i Turystów odwiedzających Toruń oraz Parafian, którzy przybyli na niedzielną Eucharystię. Wszystkim życzymy miłego pobytu w naszym mieście.

2. W tym tygodniu:

  • We wtorek - 22 lipca przypada wspomnienie Świętej Marii Magdaleny.
  • W środę - 23 lipca przeżywać będziemy święto Świętej Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.
  • W czwartek - 24 lipca przypada wspomnienie Świętej Kingi, dziewicy.
  • W piątek - 25 lipca obchodzić będziemy liturgicznie święto Świętego Jakuba Apostoła - Patrona naszej Parafii i naszego kościoła.
  • W sobotę - 26 lipca będziemy przeżywać wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Niech będzie to dzień wdzięczności okazywany naszym rodzicom, dziadkom, babciom i wszystkim starszym ludziom. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach - o tych, którzy są jeszcze z nami i często wspierają nas w trudach życia, jak i o tych, którzy już odeszli do Pana po nagrodę wieczną.

3. Dzisiaj za zgodą Kurii Diecezjalnej Toruńskiej przed kościołem jest przeprowadzona przez wolontariuszy zbiórka do puszek z przeznaczeniem na leczenie i operację dla ciężko chorej na serce małej Torunianki 2,5 rocznej Ninki. Fundacja i rodzice Ninki proszą o wsparcie i pomoc.

4. W środę o godzinie 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo szkaplerzne.

5. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego oraz okazja do spowiedzi świętej od godziny 1700. Adorację poprowadzi wspólnota modlitewna z naszej parafii dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście.

6. W przyszłą niedzielę 27 lipca w naszej Wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy doroczną uroczystość odpustową ku czci Świętego Jakuba Starszego Apostoła - Patrona naszego kościoła i Parafii. Uroczysta SUMA ODPUSTOWA o godzinie 1300, której będzie przewodniczył J. E. Ks. Biskup Andrzej. Po Sumie odpustowej procesja eucharystyczna. Prosimy o udział w procesji poczty sztandarowe.

7. W dniach od 4 do 12 sierpnia wyruszy XXXVI Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. Nasza parafia dołącza się tradycyjnie do grupy II - tzw. Białej. Zapisy chętnych do udziału w rekolekcjach w drodze u przewodnika grupy Białej - ks. Adama Czerwińskiego, w parafii Chrystusa Króla przy ulicy Bażyńskich 19 w Toruniu. Pielgrzymka Toruńska wyrusza 4 sierpnia 2014 roku po Mszy świętej sprawowanej w Katedrze Świętych Janów w Toruniu o godz. 600.

8. Przed kościołem do nabycia kolejne numery naszych tygodników: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięczników dla naszych rodzin Nasza Arka, oraz wakacyjne wydanie Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra

 

Witamy Ogłoszenia Parafialne Aktualności Godziny Mszy Świętych Sakramenty Święte Historia 700-lecie Szlak Jakubowy Sługa Boży Adolf Piotr Szelążek Galeria Posługa Duszpasterze Cmentarz Parafialny Kontakt Pliki do pobrania Mapa strony

Copyright (c) 2009   Designed by Sławek Rokicki, e-mail