Ogłoszenia Parafialne

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 22.03.2015 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 25 marca. Rekolekcje prowadzą w tym roku ks. prof. dr hab. Wiesław Kraiński, Oficjał Sądu Duchownego w Toruniu i wykładowca UMK w Toruniu oraz ks. Rafał Bochen, wikariusz z Parafii Świętego Antoniego w Toruniu. Msze święte z nauką rekolekcyjną dzisiaj na wszystkich Mszach świętych, natomiast od poniedziałku do wtorku o godzinie 830 i 1800. W środę na Mszach świętych o godzinie 830 i 1700. Na zakończenie rekolekcji z racji obchodzonego w tym dniu Dnia Życia będzie udzielone specjalne błogosławieństwo matkom w stanie błogosławionym, matkom z niemowlętami, a także małżeństwom pragnących przyjąć dar życia. Siostry i Bracia! Stańmy się apostołami rekolekcji w naszych rodzinach i środowisku życia! Szczegółowy program rekolekcji w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej - tutaj.

2. Od jutra do środy 25 marca rozpoczną się także naszej parafii rekolekcje szkolne dla uczniów z Zespołu Szkół nr 4 przy ulicy Warszawskiej oraz Zespołu Szkół nr 10 i Gimnazjum nr 11 przy Placu Świętej Katarzyny.

3. We środę 25 marca przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Życia oraz Dzieła Duchowej Adopcji. W tym dniu przypada także 23 rocznica utworzenia Diecezji Toruńskiej oraz nominacji pierwszego biskupa toruńskiego Andrzeja Wojciecha Suskiego. W naszych intencjach modlitewnych pamiętajmy o naszej diecezji i ich Pasterzach.

4. Jak już ogłaszaliśmy 25 marca o godzinie 1930 w naszym kościele będzie miał miejsce Koncert - "Oratorium - 4 pory życia". Termin wydarzenia nie pozostaje bez znaczenia gdyż związany jest z Dniem Świętości Życia, który corocznie przypada w uroczystość Zwiastowania Pańskiego w dniu 25 marca i jest odpowiedzią na prośbę św. Jana Pawła II z encykliki "Evangelium Vitae" aby corocznie w każdym kraju obchodzono Dzień Życia, którego celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i w społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji. Wszystkich serdecznie zapraszamy. Wstęp na koncert jest wolny.

5. W środę 25 marca będzie miał miejsce pierwszy pochówek dzieci utraconych - poronionych w Toruniu. Rozpocznie się liturgią Mszy świętej w Parafii Św. Antoniego w Toruniu - Wrzosy godz. 1300. Po Eucharystii nastąpią ceremonie pogrzebu na Centralnym Cmentarzu Komunalnym w Toruniu w przygotowanym grobowcu Dzieci Utraconych, ceremonia dotyczy dzieci utraconych do końca 2014 roku. Corocznie termin pogrzebu dzieci utraconych w Toruniu związany będzie z datami: 25 marca Dzień Świętości Życia - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i 15 października Dzień Dziecka Utraconego.

6. W piątek 27 marca tradycyjna procesja Drogi Krzyżowej ulicami toruńskiej Starówki pod przewodnictwem Księdza Biskupa Toruńskiego Andrzeja Suskiego. Początek nabożeństwa o godzinie 1700 w kościele garnizonowym. Następnie ulicami: Szumana, Św. Katarzyny, Rynek Nowomiejski, Królowej Jadwigi, Szeroką i Żeglarską do Katedry Św. Janów. Nabożeństwo zakończy Msza święta w toruńskiej Katedrze o godzinie 1800. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie. W związku z powyższym w naszym kościele w najbliższy piątek nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci, jak również wystawienia Najświętszego Sakramentu i adoracji. Natomiast będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele o godzinie 2000.

7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo szkaplerzne wyjątkowo o godzinie 1630.

8. W środę 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego kancelaria parafialna będzie nieczynna.

9. Przypominamy, że spotkania Momo - Klubu Mam - odbywają się we wtorki i czwartki o 1000 w salce przy Browarnej 8. Zapraszamy mamy, ojców i opiekunów z dziećmi od 0-5 lat.

10. Trwa czas spowiedzi świętej i komunii świętej wielkanocnej. W zakrystii i biurze parafialnym można pobierać kartki do spowiedzi świętej wielkanocnej. Obowiązek przystąpienia do spowiedzi świętej przynajmniej raz w roku jest zapisany w przykazaniach kościelnych. Stwierdzenie tego faktu jest niezbędne do wydania w przyszłości przez parafię zaświadczenia, że dany wierny jest praktykującym katolikiem. Biskup Toruński, a także Synod Diecezjalny podtrzymuje dotychczasową praktykę w tej sprawie, niezbędną zwłaszcza w większych parafiach.

11. W piątek 27 marca w naszej parafii dzień spowiedzi świętej wielkanocnej z udziałem zaproszonych kapłanów. Przed południem okazja do spowiedzi świętej od godziny 830 do 930 oraz po południu od godziny 1800 do 1930.

12. W sobotę 28 marca o godzinie 830 będzie sprawowana Msza święta w intencji o pomyślność oraz potrzebne łaski dla Pracowników Służby Zdrowia i Odnowy Biologicznej.

13. W sobotę Wspólnota Modlitewna z naszej parafii dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 900 do 1000.

14. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, jako przygotowanie nas do uroczystości paschalnych w Noc Zmartwychwstania Pańskiego, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 1600. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.

15. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Uroczysta procesja z palmami w kościele o godzinie 1000. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej.

16. W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świecę wielkanocną Caritas - Paschałek z przeznaczeniem na Wigilię Paschalną w Wielką Sobotę oraz na świąteczny stół wielkanocny. Cena 4 złotych.

17. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek z przeznaczeniem na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego.

18. Po Mszy świętej przed kościołem do nabycia nowe numery naszych tygodników: "Niedziela" oraz "Gość Niedzielny". Do nabycia także kolejne numery miesięczników: dla naszych dzieci "Mały Gość Niedzielny" i dla całej rodziny "Nasza Arka". Do nabycia również jest nowy numer naszej gazetki parafialnej "Drzewo Życia", w której są zawarte szczegółowe informacje na temat środowego koncertu "Oratorium - 4 pory życia" oraz program rekolekcji.

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra

 

Witamy Ogłoszenia Parafialne Aktualności Godziny Mszy Świętych Sakramenty Święte Historia 700-lecie Szlak Jakubowy Sługa Boży Adolf Piotr Szelążek Galeria Posługa Duszpasterze Cmentarz Parafialny Kontakt Pliki do pobrania Mapa strony

Copyright (c) 2009   Designed by Sławek Rokicki, e-mail