Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

26 NIEDZIELA ZWYKŁA - 25.09.2016 r.

1. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik - miesiąc modlitwy różańcowej. W czasach tak trudnych, w czasach zagubienia człowieka, weźmy do naszych dłoni różaniec. O to prosi nas sama Matka Najświętsza! Przychodźmy na te piękne nabożeństwa różańcowe do naszej parafialnej świątyni. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci od poniedziałku do soboty o godzinie 1630. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godzinie 1730, a w niedzielę o godzinie 1800.

2. W tym tygodniu:

• We wtorek 27 września przypada wspomnienie Świętego Wincentego a Paulo, kapłana, natomiast w środę Świętego Wacława.
  • W czwartek 29 września obchodzić będziemy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • W piątek 30 września przypada wspomnienie Świętego Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
  • W sobotę 1 października będziemy obchodzić wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

3. W środę o godzinie 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem szkaplerznym.

4. W piątek o godzinie 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego oraz okazją do spowiedzi świętej.

5. W I sobotę miesiąca Msza święta wotywna do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 830.

6. W I sobotę miesiąca, 1 października odwiedzimy chorych Parafian z posługą sakramentalną od godziny 900.

7. W sobotę Wspólnota Modlitewna z naszej parafii dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 900 do 1000.

8. W sobotę 1 października o godzinie 1500 zapraszamy na spotkanie Członków Wspólnoty Żywego Różańca do salki parafialnej przy ul. Browarnej 8.

9. Ksiądz Biskup Andrzej Suski Biskup Toruński przychylił się do prośby Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, aby na terenie Diecezji Toruńskiej przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Zbiórka do puszek będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę 2 października przed kościołem. Polecamy ją ofiarności.

10. Przypominamy, że dzieci i młodzież przygotowujące się w tym roku do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej i sakramentu Bierzmowania winny to przygotowanie odbywać w swojej parafii zamieszkania. Tylko z poważnych powodów można prosić Kurię Diecezjalną Toruńską za pośrednictwem parafii o zezwolenie na przyjęcie sakramentów Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania w innej parafii. Ewentualne prośby należy złożyć w kancelarii parafialnej w nieprzekraczalnym terminie do piątku 30 września. Po tym czasie składane prośby nie będą rozpatrywane. W przedłożonej prośbie koniecznie należy podać powód dla uzyskania zezwolenia oraz dokładny adres zamieszkania rodziców.

11. Po Mszy świętej przed kościołem do nabycia kolejne numery naszych tygodników "Niedziela" i "Gość Niedzielny" oraz miesięcznik dla dzieci "Mały Gość Niedzielny".

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra