Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 24.05.2015 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego gromadzi nas, aby wysławiać Boga za całe dzieło paschalne Chrystusa. Radujmy się darem zmartwychwstałego Pana, przez który Bóg nieustannie odnawia oblicze ziemi i nasze serca. Niech napełni nas Duch Święty swoim światłem abyśmy posiedli wszystkie Jego dary, dla dobra Kościoła i świata.

2. Nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 1730. Natomiast w niedzielę w łączności z wieczorną Mszą świętą o godzinie 1830. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach, a w szczególności młodzież i dzieci. Dzisiaj dodatkowe nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej u zbiegu ulic Studziennej i Pająkowskiego o godzinie 1500.

3. W tym tygodniu:

• Jutro będziemy obchodzić święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  • W czwartek 28 maja przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i wiecznego Kapłana.
  • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Trójcy Najświętszej, którą kończy się czas spowiedzi świętej i komunii świętej wielkanocnej.

4. W środę o godzinie 1730 w łączności z nabożeństwem majowym nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo szkaplerzne.

5. W sobotę 30 maja o godzinie 830 będzie sprawowana Msza święta w intencji o pomyślność oraz potrzebne łaski dla Pracowników Zakładów Usługowo - Handlowych.

6. W sobotę Wspólnota Modlitewna z naszej parafii dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 900 do 1000.

7. Komitet organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Toruniu zaprasza wszystkich do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się w przyszłą niedzielę 31 maja o godzinie 1230 Mszą świętą w Katedrze Świętych Janów, połączoną z Przyrzeczeniami Duchowej Adopcji. Po zakończeniu Mszy świętej około godziny 1400 w radosnym marszu przejdziemy przez centrum miasta. Niech udział w marszu będzie widocznym przejawem opowiedzenia się za życiem na każdym jego etapie i za fundamentalną rolą rodziny dla społeczeństwa, państwa i Kościoła. Więcej informacji na plakatach i na rozdawanych przed kościołem ulotkach.

8. W dniach 4 i 5 czerwca do naszej parafii około godziny 1800 przybędą pielgrzymi, którzy podążają Szlakiem Świętego Jakuba, pieszo z Litwy do Santiago de Compostela. Jest to grupa około 30 osób. Zwrócili się do nas z prośbą o możliwość noclegu w naszej parafii. Parafia nie dysponuje jeszcze taką ilością miejsc, dlatego zwracamy się z prośbą do Parafian, którzy chcieliby przyjąć i udzielić pielgrzymom swojej gościnności. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub biurze parafialnym do przyszłej niedzieli 31 maja.

9. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek z przeznaczeniem na organizację Światowego Dnia Młodzieży - Kraków 2016. Za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne "Bóg zapłać".

10. Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w sobotę 6 czerwca w corocznym spotkaniu młodych w Lednicy. Całkowity koszt uczestnictwa wynosi 40 zł. Szczegółowe informacje oraz zapisy u ks. Damiana.

11. Przypominamy, że w zakrystii i biurze parafialnym można nabyć cegiełki na zakup nowej szopki bożonarodzeniowej.

12. Przed kościołem po Mszy świętej do nabycia nowe numery naszych tygodników: "Niedziela" oraz "Gość Niedzielny". Do nabycia także kolejne numery miesięczników: dla naszych dzieci "Mały Gość Niedzielny" i dla całej rodziny "Nasza Arka".

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra