Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

17 NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.07.2016 r.

1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich Gości i Turystów odwiedzających Toruń oraz Parafian, którzy przybyli na niedzielną Eucharystię. Wszystkim życzymy miłego pobytu w naszym mieście.

2. W tym tygodniu rozpoczynają się centralne uroczystości związane ze Światowymi Dniami Młodzieży i wizytą Ojca Świętego Franciszka w Krakowie. Ojciec Święty przybędzie do naszej Ojczyzny w środę 27 lipca o godzinie 1600 i będzie z nami do niedzieli 31 lipca. Szczegółowy program wizyty papieża Franciszka w Polsce i podczas Światowych Dni Młodzieży jest wywieszony w gablocie ogłoszeń. Z naszej parafii również jest delegacja młodzieży wraz z opiekunem księdzem Łukaszem.

3. W tym tygodniu:

• Jutro będziemy obchodzić liturgiczne święto Świętego Jakuba Apostoła. Nasz coroczny odpust ku czci Świętego Jakuba Apostoła - Patrona kościoła i parafii, w tym roku z okazji Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego Franciszka będziemy obchodzić wyjątkowo w niedzielę 7 sierpnia.
  • We wtorek 26 lipca wspominać będziemy Świętych Joachima i Annę - rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  • W piątek 29 lipca przypada wspomnienie Świętej Marty.

4. W środę o godzinie 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo szkaplerzne.

5. W piątek o godzinie 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego oraz okazja do spowiedzi świętej.

6. W sobotę Wspólnota Modlitewna z naszej parafii dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 900 do 1000.

7. W dniach od 4 do 12 sierpnia odbędzie się XXXVIII Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. Nasza parafia dołącza się tradycyjnie do grupy II - tzw. "Białej". Pielgrzymami z naszej parafii będzie opiekował się ks. Łukasz. Zapisy chętnych do udziału w rekolekcjach w drodze u przewodnika grupy "Białej" - ks. Adama Czerwińskiego, w parafii Chrystusa Króla od 1 sierpnia w godzinach od 1600 do 1800.

8. W sobotę 6 sierpnia organizujemy wyjazd do Lisewa na doroczne spotkanie członków wspólnot Żywego Różańca naszej diecezji. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub bezpośrednio do księdza Karola. Koszt 20 zł.

9. Przypominamy, że w zakrystii i biurze parafialnym można jeszcze nabyć cegiełki na doposażenie nowej szopki bożonarodzeniowej.

10. Przed kościołem do nabycia kolejne numery naszych tygodników "Niedziela", "Gość Niedzielny" oraz wakacyjne wydanie miesięcznika dla dzieci "Mały Gość Niedzielny".

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra