Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

4 NIEDZIELA WIELKANOCY - 26.04.2015 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza jest okazją do refleksji nad sprawą powołań duchownych: kapłańskich i zakonnych. Brak powołań jest widomym znakiem zaniku ducha modlitwy i ofiary pośród wiernych. Dziękując Panu Bogu za powołania z naszej wspólnoty, otaczajmy serdeczną modlitwą każde rodzące się powołanie. Upraszajmy Boga o dobre i liczne powołania z naszej wspólnoty.

2. W piątek rozpoczniemy miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe, mające być szczególnym oddaniem czci Maryi. Już dziś postanówmy, że znajdziemy czas, aby wypowiedzieć raz jeszcze nasze całe przywiązanie i miłość do Maryi, naszej Matki i Królowej. Nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 1730. Natomiast w niedzielę w łączności z wieczorną Mszą świętą o godzinie 1830. W każdą niedzielę dodatkowe nabożeństwo majowe będzie przy figurze u zbiegu ulic Studziennej i Pająkowskiego o godzinie 1500. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach, a w szczególności młodzież i dzieci.

3. W kalendarzu liturgicznym:

• W środę 29 kwietnia będziemy obchodzić święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła.
  • W sobotę 2 maja przeżywać będziemy wspomnienie Świętego Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła.
  • W przyszłą niedzielę 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Z powodu, że w tym roku przypada ten dzień w niedzielę, liturgicznie będziemy przeżywać tę uroczystość w poniedziałek 4 maja.

4. W środę o godzinie 1730 w łączności nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo szkaplerzne.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej dla dzieci od godziny 1600. Msza święta dla dzieci z okazji I piątku miesiąca o godzinie 1630. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja oraz okazja do spowiedzi świętej dla dorosłych. Msza święta wotywna do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 1800. W I piątek miesiąca wyjątkowo zapraszamy także na spowiedź świętą młodzież klas III Gimnazjum przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania od godziny 1700.
  • W I sobotę miesiąca Msza święta wotywna do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 830.

6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I sobotę miesiąca, 2 maja od godziny 900.

7. W sobotę Wspólnota Modlitewna z naszej parafii dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 900 do 1000.

8. Przypominamy, że w zakrystii i biurze parafialnym można nabyć cegiełki na zakup nowej szopki bożonarodzeniowej.

9. Przed kościołem po Mszy świętej do nabycia prasa katolicka - tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny" oraz miesięczniki: dla naszych dzieci "Mały Gość Niedzielny" i dla całej rodziny "Nasza Arka".

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra