Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

21 NIEDZIELA ZWYKŁA - 23.08.2015 r.

1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich Gości i Turystów odwiedzających Toruń oraz Parafian, którzy przybyli na niedzielną Eucharystię.

2. W tym tygodniu:

• Jutro przypada święto Świętego Bartłomieja Apostoła.
  • W środę 26 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  • W czwartek przypada wspomnienie Świętej Moniki.
  • W piątek 28 sierpnia przypada wspomnienie Świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  • W sobotę 29 sierpnia będziemy obchodzić wspomnienie Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela.

3. W środę o godzinie 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo szkaplerzne.

4. W piątek o godzinie 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego oraz okazja do spowiedzi świętej.

5. W sobotę Wspólnota Modlitewna z naszej parafii dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 900 do 1000.

6. Z dniem 24 sierpnia wolą księdza Biskupa Ordynariusza ks. Damian Kuna i ks. Dariusz Pukalski zostają zwolnieni z obowiązków wikariuszy naszej parafii i zostają mianowani wikariuszami: ks. Damian w parafii Świętych Jana Chrzciciela i Michała Archanioła w Lubawie, natomiast ks. Dariusz w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Brodnicy. Ks. Damiana i ks. Dariusza żegnamy w duchu wdzięczności za ich pracę duszpasterską w naszej parafii. "Bóg zapłać" za wszelkie dobro, które otrzymaliśmy z ich trudu i poświęcenia. Ks. Damianowi i ks. Dariuszowi życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia, sił do dalszej pracy i posługi kapłańskiej.

7. Jednocześnie ks. Biskup Andrzej Suski mianował nowego wikariusza w naszej parafii ks. mgr Karola Wierzchowskiego dotychczas pracującego w parafii Świętych Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Świerczynkach. Nowo mianowanego wikariusza polecamy życzliwości i modlitwom Parafian.

8. Kończą się wakacje. Dzieci i młodzież przystępują do swoich zajęć w szkołach. Rozpoczynamy ten nowy rok szkolny naszych zajęć z Panem Bogiem. Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, Grono Pedagogiczne i Rodziców na Mszę świętą z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w przyszłą niedzielę 30 sierpnia o godzinie 1130. Dzieci klas pierwszych prosimy o zabranie ze sobą przyborów szkolnych, aby je pobłogosławić. Natomiast młodzież klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 1300.

9. Parafia świętego Jakuba Apostoła otrzymała w darze sporą ilość zeszytów szkolnych z przeznaczeniem dla dzieci i młodzieży jako uzupełnienie tzw. wyprawki szklonej. Prosimy, aby rodzice wraz z dziećmi i młodzieżą przyszli po odbiór zeszytów w czwartek 27 sierpnia od godziny 1000 do 1100 do biura parafialnego. Aby otrzymać zeszyty dla dzieci jest konieczny dowód osobisty jednego z rodziców oraz PESEL dzieci i młodzieży szkolnej.

10. Przypominamy, że w zakrystii i biurze parafialnym można jeszcze nabyć cegiełki na zakup nowej szopki bożonarodzeniowej.

11. Przed kościołem do nabycia kolejne numery naszych tygodników "Niedziela", "Gość Niedzielny", miesięczników dla naszych rodzin "Nasza Arka" oraz dla dzieci "Mały Gość Niedzielny".

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra