Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

16 NIEDZIELA ZWYKŁA - 20.07.2014 r.

1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich Gości i Turystów odwiedzających Toruń oraz Parafian, którzy przybyli na niedzielną Eucharystię. Wszystkim życzymy miłego pobytu w naszym mieście.

2. W tym tygodniu:

• We wtorek - 22 lipca przypada wspomnienie Świętej Marii Magdaleny.
  • W środę - 23 lipca przeżywać będziemy święto Świętej Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.
  • W czwartek - 24 lipca przypada wspomnienie Świętej Kingi, dziewicy.
  • W piątek - 25 lipca obchodzić będziemy liturgicznie święto Świętego Jakuba Apostoła - Patrona naszej Parafii i naszego kościoła.
  • W sobotę - 26 lipca będziemy przeżywać wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Niech będzie to dzień wdzięczności okazywany naszym rodzicom, dziadkom, babciom i wszystkim starszym ludziom. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach - o tych, którzy są jeszcze z nami i często wspierają nas w trudach życia, jak i o tych, którzy już odeszli do Pana po nagrodę wieczną.

3. Dzisiaj za zgodą Kurii Diecezjalnej Toruńskiej przed kościołem jest przeprowadzona przez wolontariuszy zbiórka do puszek z przeznaczeniem na leczenie i operację dla ciężko chorej na serce małej Torunianki 2,5 rocznej Ninki. Fundacja i rodzice Ninki proszą o wsparcie i pomoc.

4. W środę o godzinie 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo szkaplerzne.

5. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego oraz okazja do spowiedzi świętej od godziny 1700. Adorację poprowadzi wspólnota modlitewna z naszej parafii dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście.

6. W przyszłą niedzielę 27 lipca w naszej Wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy doroczną uroczystość odpustową ku czci Świętego Jakuba Starszego Apostoła - Patrona naszego kościoła i Parafii. Uroczysta SUMA ODPUSTOWA o godzinie 1300, której będzie przewodniczył J. E. Ks. Biskup Andrzej. Po Sumie odpustowej procesja eucharystyczna. Prosimy o udział w procesji poczty sztandarowe.

7. W dniach od 4 do 12 sierpnia wyruszy XXXVI Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę. Nasza parafia dołącza się tradycyjnie do grupy II - tzw. Białej. Zapisy chętnych do udziału w rekolekcjach w drodze u przewodnika grupy Białej - ks. Adama Czerwińskiego, w parafii Chrystusa Króla przy ulicy Bażyńskich 19 w Toruniu. Pielgrzymka Toruńska wyrusza 4 sierpnia 2014 roku po Mszy świętej sprawowanej w Katedrze Świętych Janów w Toruniu o godz. 600.

8. Przed kościołem do nabycia kolejne numery naszych tygodników: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięczników dla naszych rodzin Nasza Arka, oraz wakacyjne wydanie Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra