Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 23.11.2014 r.

1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego oddajemy chwałę Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jezus jest Królem, ale Jego królestwo nie jest z tego świata. Włada nie siłą, potęgą czy upokorzeniem - włada miłością. Pod koniec naszego życia będziemy przez Niego sądzeni z miłości. Każde najmniejsze dobro nie zostanie zapomniane. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej na zakończenie roku liturgicznego wystawienie Najświętszego Sakramentu z litanią i aktem poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

2. W środę o godzinie 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo szkaplerzne.

3. W najbliższą środę ruszają w naszej parafii przedpołudniowe spotkania Klubu dla mam i najmłodszych dzieci. Będzie to okazja do wspólnej zabawy z dziećmi oraz do rozmów przy kawie i herbacie. Zapraszamy wszystkie chętne mamy z maluszkami, mamy karmiące i przyszłe mamy do salki parafialnej przy ulicy Browarnej 8 w środę o godzinie 1000.

4. W środę 26 listopada zapraszamy Rodziców dzieci klas III ze Szkół Podstawowych, które przygotowują się do I Komunii Świętej na spotkanie, które odbędzie się po Mszy świętej wieczornej o godzinie 1900 w kościele.

5. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego od godziny 1700 oraz okazja do spowiedzi świętej.

6. W sobotę Wspólnota Modlitewna z naszej parafii dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 900 do 1000.

7. Wszystkich chętnych do chwalenia Pana Boga śpiewem zapraszamy do zasilenia naszej parafialnej scholi Muszelki Świętego Jakuba lub naszego Młodzieżowego Zespołu. Próby scholi odbywają się w każdy czwartek o godzinie 1600 w salce parafialnej, natomiast próby zespołu młodzieżowego odbywają się w każdy wtorek, także o godzinie 1600 w salce parafialnej przy ulicy Browarnej 8.

8. Za tydzień, w niedzielę 30 listopada rozpoczyna się w Kościele Adwent - czas, który ma nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia, a także do naszego spotkania ze Zbawicielem w wieczności. Wkroczmy z ufnością w ten kolejny rok życia w liturgii i bądźmy zarazem przez liturgię Kościoła też bogatsi o doświadczenia roku mijającego.

9. W przyszłą I Niedzielę Adwentu podczas każdej Mszy świętej będą poświęcone opłatki wigilijne, które w kolejnych dniach wolontariusze upoważnieni przez parafię i posiadający identyfikatory będą roznosić na terenie naszej parafii w godzinach od 1600 do 2000. Za złożone z tej okazji dobrowolne ofiary składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać. Ofiary będą przeznaczone na prace konserwatorskie naszego kościoła.

10. Dzięki środkom unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego rozpoczęła się kolejna edycja projektu Wsparcie opieki nad zabytkami Województwa Kujawsko - Pomorskiego w 2014 roku. Obok prac konserwatorskich i rewitalizacyjnych w zabytkach na terenie województwa odbędą się 93 koncerty, których koordynatorem jest Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Koncert w naszej parafii odbędzie się w przyszłą I niedzielę Adwentu, 30 listopada o godzinie 1700. Wystąpi Toruński Kwartet Smyczkowy, a koncert poprowadzi Pani Magdalena Miszewska - Zasadna. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

11. Wypominki za naszych bliskich Zmarłych na cały rok można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii do końca listopada.

12. Po Mszy świętej przed kościołem do nabycia kolejny numer naszych tygodników Niedziela i Gość Niedzielny z dodatkiem kalendarza na 2014 oraz miesięczniki: dla naszych rodzin Nasza Arka i dla dzieci Mały Gość Niedzielny z dodatkiem lampionu dla dzieci na roraty.

Apel Biskupa Toruńskiego
o wsparcie renowacji kościoła katedralnego w Sosnowcu

Siostry i Bracia,

W nocy z 28 na 29 października tragiczny pożar strawił dach sosnowieckiej katedry oraz zniszczył jej zabytkowe wnętrze z unikalnymi malowidłami wykonanymi przez Włodzimierza Tetmajera i Henryka Uziembło. Świątynia wymaga kapitalnego remontu. Kościół p.w. Wniebowzięcia NMP to nie tylko katedra sosnowiecka, ale to także perła dziedzictwa narodowego.

Wszystkich diecezjan zachęcam, w myśl zasady Jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełnijcie prawo Chrystusowe (Ga 6,2), do wsparcia Diecezji Sosnowieckiej w trudnym dziele odbudowy bazyliki katedralnej. Dzisiejsza zbiórka do puszek jest przeznaczona na ten cel.

+ Andrzej Suski

Biskup Toruński