Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

2 NIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2016 r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie. Przed kościołem zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

2. Serdecznie zapraszamy na roraty, które dla dorosłych codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 615, natomiast dla dzieci i młodzieży o godzinie 1630. W szczególności zapraszamy dzieci klas III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej w 2017 roku. Prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą lampiony na znak, że czuwają na przyjście Pana Jezusa.

3. We wtorek 6 grudnia po Mszy Świętej o godzinie 1630 przybędzie do dzieci z naszej parafii Święty Mikołaj, biskup. Z tej okazji oraz w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy pragną złożyć swój Dar Serca dla potrzebujących w postaci słodyczy i innych produktów spożywczych. Wierząc głęboko w dobroć i szczere serca Parafian, jak również sympatyków parafii Świętego Jakuba Apostoła zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie tej akcji dla bardziej potrzebujących od nas samych. Umiejmy dzielić się sercem z innymi. Zebrane produkty zostaną przekazane rodzinom najuboższym z przeznaczeniem na świąteczne stoły. Dary prosimy składać w biurze parafialnym lub zakrystii.

4. W środę o godzinie 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem szkaplerznym.

5. W czwartek 8 grudnia będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to także dzień modlitw w intencji młodzieży żeńskiej. Podczas Mszy świętej o godzinie 1630 będą poświęcone medaliki dzieciom, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

6. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego od godziny 1700 oraz okazją do spowiedzi świętej.

7. W piątek o godzinie 1800 Msza święta zbiorowa za zmarłych.

8. W sobotę Wspólnota Modlitewna z naszej parafii dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 900 do 1000.

9. Wolontariusze upoważnieni przez parafię i posiadający identyfikatory roznoszą na terenie naszej parafii do mieszkań i domów w godzinach od 1600 do 2000 poświęcone opłatki wigilijne. Za złożone z tej okazji dobrowolne ofiary składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać”. Ofiary będą przeznaczone na prace konserwatorskie wnętrza naszego kościoła.

10. W kruchcie kościoła i w zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas na świąteczne stoły w cenie 6 i 12 złotych.

11. W przyszłą, II niedzielę miesiąca kolekta będzie przeznaczona na prace konserwatorskie w naszym kościele. Już dzisiaj za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

12. Przy sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu – Bielanach rozpoczyna się kolejny cykl spotkań przygotowujących dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania i Pierwszej Komunii Świętej w ramach katechumenatu dorosłych. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 5 grudnia o godzinie 1845 w sali parafialnej (wcześniej Msza święta w kościele o godzinie 1800). Bliższe informacje można uzyskać w kancelarii parafii Świętego Józefa w Toruniu. Dorosłych, którzy nie przyjęli wszystkich sakramentów inicjacji chrześcijańskiej w ramach formacji katechetycznej prosimy o zainteresowanie się tą propozycją.

13. Nasza parafia planuje w przyszłym roku we wrześniu zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Z tej okazji w najbliższą środę 7 grudnia kolejne spotkanie w ramach cyklu katechez biblijnych, które stanowią przygotowanie do tej pielgrzymki. Katechezy prowadzi biblista ks. dr Piotr Przyborek. Spotkanie w środę o godzinie 2000 w salce parafialnej przy ulicy Browarnej 8. Zainteresowanych pielgrzymką serdecznie zapraszamy.

14. Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki zaprasza na koncert Opera Night Group „Od Disneya do Klasyki”. Jest to koncert, na który składają się najpiękniejsze arie i duety operowe, piosenki z filmów oraz najsłynniejsze melodie z bajek Disneya. Oryginalność spektaklu to niesamowite aranżacje na trzy doskonałe głosy operowe, oraz współgrające z muzyką fenomenalne efekty świetlne, wizualizacje, które można porównać tylko do Międzynarodowego Festiwalu Światła Skyway. Spektakl odbędzie się w CKK Jordanki 11 grudnia o godzinie 1800. Bilety w cenie 75 zł do nabycia na portalu internetowym bilety24.pl, w kasach CKK Jordanki w Toruniu, a także w zakrystii i kruchcie kościoła.

15. Po Mszy świętej przed kościołem do nabycia kolejny numer naszych tygodników: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznika dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra