Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

24 NIEDZIELA ZWYKŁA - 14.09.2014 r.
ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

1. W środę 17 września w naszej parafii rozpoczynamy Wieczystą Adorację. Jak co roku w każdej parafii naszej Diecezji według ustalonej kolejności odbywa się wieczysta adoracja Pana Jezusa Eucharystycznego jako modlitwa uwielbienia i dziękczynienia. Adoracja rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 1800 i potrwa do czwartku do godziny 1800. W czwartek o godzinie 630 Godzinki do NMP, na które zapraszamy zwłaszcza Żywy Różaniec. Adorację w naszej parafii zakończymy Mszą świętą o godzinie 1800. Szczegółowy plan adoracji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i tutaj.

2. W tym tygodniu:

• Jutro obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  • We wtorek Świętych Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, męczenników.
  • W czwartek - 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski i Młodzieży.

3. W środę o godzinie 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo szkaplerzne.

4. W czwartek 18 września o godzinie 1900 zapraszamy na dodatkową Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem lurdzkim.

5. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego od godziny 1700 oraz okazja do spowiedzi świętej. Adorację poprowadzi wspólnota modlitewna z naszej parafii dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście.

6. Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy zaprasza na koncert Śpiewów Cerkwi Prawosławnej w wykonaniu Chóru Ławry Trocko - Siergijewskiej. Koncert odbędzie się w naszym kościele w sobotę 20 września o godzinie 2000 w ramach 52 Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego Musica Antiqua Europae Orientalis. Bilety do nabycia w Dworze Artusa oraz na godzinę przed koncertem przed kościołem.

7. Przypominamy, że dzieci i młodzież przygotowujące się w tym roku do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej i sakramentu Bierzmowania winny to przygotowanie odbywać w swojej parafii zamieszkania. Tylko z poważnych powodów można prosić Kurię Diecezjalną Toruńską za pośrednictwem parafii o zezwolenie na przygotowanie w innej parafii. Ewentualne prośby należy złożyć w kancelarii parafialnej w nieprzekraczalnym terminie do 30 września. Po tym czasie składane prośby nie będą rozpatrywane. W przedłożonej prośbie koniecznie należy podać powód dla uzyskania zezwolenia oraz dokładny adres zamieszkania rodziców.

8. Za złożone ofiary na dzisiejszą kolektę, która przeznaczona jest na trwające prace remontowo - konserwatorskie w naszym kościele składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Przed kościołem do nabycia kolejny numer naszych tygodników: Niedziela i Gość Niedzielny, dla dzieci nowy numer miesięcznika Mały Gość Niedzielny oraz dla naszych rodzin Nasza Arka.

PLAN ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

17 - 18 WRZEŚNIA 2014 ROKU

• 1900 - 2200 - Adoracja w ciszy dla wszystkich.
  • 2200 - 2400 - Adoracja Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście.
  • 2400 - 100 - Adoracja - ul.: Jęczmienna, Sukiennicza, Wysoka, Prosta, Dominikańska, Międzymurze, Browarna, Piernikarska, Ślusarska, Wielkie i Małe Garbary, Św. Jakuba, Wola Zamkowa, Szpitalna,
  • 100 - 200 - Adoracja - ul.: Kazimierza Jagiellończyka, Poniatowskiego, Rynek Nowomiejski, Piastowska, Szumana, Przedzamcze, Strumykowa, Dąbrowskiego, Królowej Jadwigi, Św. Katarzyny, Warszawska, Plac 18 Stycznia i Pl. Św. Katarzyny,
  • 200 - 300 - Adoracja - ul.: Żółkiewskiego, Blok Kopernikański, Chłopickiego, Sowińskiego, Waryńskiego, Podchorążych, Jana Olbrachta, Sobieskiego,
  • 300 - 400 - Adoracja - ul.: Droga Trzeposka, Koszary Nadwiślańskie, Lubicka,
  • 400 - 500 - Adoracja - ul. Antczaka, Gołębia, Ścieżka Szkolna,
  • 500 - 600 - Adoracja - ul. Targowa, Prądzyńskiego, Konopackich, Pułaskiego, Pająkowskiego, Studzienna, Sułkowskiego, Winnica, Winnica Parowa,
  • 630 - Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  • 900 - 1800 - Adoracja w ciszy dla wszystkich.

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra