Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

21 NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.08.2014 r.

1. Serdecznie witamy i pozdrawiamy wszystkich Gości i Turystów odwiedzających Toruń oraz Parafian, którzy przybyli na niedzielną Eucharystię.

2. W tym tygodniu:

• We wtorek - 26 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  • W środę przypada wspomnienie Świętej Moniki.
  • W czwartek - 28 sierpnia przypada wspomnienie Świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  • W piątek - 29 sierpnia będziemy obchodzić wspomnienie Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela.

3. W środę o godzinie 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo szkaplerzne.

4. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego od godziny 1700 oraz okazja do spowiedzi świętej. Adorację poprowadzi wspólnota modlitewna z naszej parafii dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście.

5. Kończą się wakacje. Dzieci i młodzież przystępują do swoich zajęć w szkołach. Rozpoczynamy ten nowy rok szkolny naszych zajęć z Panem Bogiem. Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, Grono Pedagogiczne i Rodziców na Mszę świętą z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w przyszłą niedzielę 31 sierpnia o godzinie 1130. Dzieci klas pierwszych prosimy o zabranie ze sobą przyborów szkolnych, aby je pobłogosławić. Natomiast młodzież klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 1300.

6. Parafia świętego Jakuba Apostoła otrzymała w darze z Toruńskiego Centrum Caritas sporą ilość zeszytów szkolnych z przeznaczeniem dla dzieci i młodzieży jako uzupełnienie tzw. wyprawki szkolnej. Prosimy, aby rodzice wraz z dziećmi i młodzieżą przyszli po odbiór zeszytów w czwartek 28 sierpnia od godziny 1000 do 1100 do biura parafialnego. Aby otrzymać zeszyty dla dzieci jest konieczny dowód osobisty jednego z rodziców oraz PESEL dzieci i młodzieży szkolnej.

7. Przed kościołem do nabycia kolejne numery naszych tygodników: Niedziela, Gość Niedzielny, miesięczników dla naszych rodzin Nasza Arka, oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra