Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

29 NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.10.2014 r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Ten dzień obchodzony w całym Kościele tradycyjnie rozpoczyna Światowy Tydzień Misyjny. To święto dojrzałości wiary i solidarności ofiary, aby do wszystkich ludzi mogła dotrzeć prawda o Chrystusie. Obchodzony każdego roku Światowy Dzień Misyjny (zwany w Polsce Niedzielą Misyjną) jest wezwaniem do udzielenia misjonarzom różnorodnego wsparcia, ale przede wszystkim do wytrwałej modlitwy w intencji misji. Ogarnijmy wysiłki misjonarzy modlitwą, zwłaszcza różańcową oraz wspierajmy konkretne dzieła, które służą ewangelizacji świata. Temu służy też dzisiejsza zbiórka do puszek przed kościołem, którą polecamy ofiarności.

2. W kalendarzu liturgicznym:

• Jutro przypada wspomnienie Świętego Jana Kantego, biskupa.
  • We wtorek - 21 października Błogosławionego Jakuba Strzemię, biskupa.
  • W środę - 22 października będziemy przeżywać wspomnienie Świętego Jana Pawła II, papieża.

3. Nabożeństwo różańcowe codziennie: dla dzieci od poniedziałku do soboty o godzinie 1630. Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godzinie 1730, natomiast w niedzielę o godzinie 1800.

4. O. Redemptoryści w Toruniu na Bielanach zapraszają dzisiaj do udziału w spotkaniu z prof. Bogdanem Chazanem, które odbędzie się w Parafii Świętego Józefa w Toruniu (ul. św. Józefa 23/35). Program spotkania przewiduje Mszę świętą o godzinie 1500 w kościele oraz spotkanie o godzinie 1600 w Kaplicy Szkolnej. Liczny udział wiernych w tym spotkaniu będzie nie tylko wyrazem poparcia dla prof. Chazana, ale również aktem opowiedzenia się po stronie wartości, za którymi stanął prof. Bogdan Chazan.

5. W środę o godzinie 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem różańcowym.

6. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z nabożeństwem różańcowym od godziny 1700 oraz okazja do spowiedzi świętej.

7. W sobotę wspólnota modlitewna z naszej parafii dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście zaprasza na wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godziny 900 do 1000.

8. W sobotę 25 października w kościele o. Jezuitów Wspólnota Lew Judy zaprasza mężczyzn na noc czuwania dla mężczyzn. Rozpoczęcie czuwania Apelem Jasnogórskim o godzinie 2100. Jest to zarazem II Zjazd Męskich Plutonów Różańca. Szczegóły czuwania na plakacie w gablocie ogłoszeń.

9. W przyszłą niedzielę 26 października wspominać będziemy 75. rocznicę rozpoczęcia masowych egzekucji mieszkańców Torunia w lesie na Barbarce. Parafia Świętego Antoniego zaprasza na Mszę świętą przy pomniku ofiar na Barbarce o godz. 1300. Będzie to uroczystość religijno - patriotyczna organizowana przez władze miasta Torunia i parafię Świętego Antoniego. Tego dnia nie będzie Mszy świętej w kaplicy na Barbarce

10. W najbliższych dniach większość z nas znajdzie się na cmentarzach, aby porządkować groby naszych bliskich. Jest to wyraz naszej kultury, ale i wiary w łączności z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Prosimy, aby śmieci wrzucać do kontenerów i koszów w miejscach do tego wyznaczonych. Jednocześnie przypominamy, że dzierżawa grobu na cmentarzu wygasa po 20 latach od pochówku i należy ją przedłużyć w biurze parafialnym. Parafia ma prawo likwidować groby, których dzierżawa nie jest odnawiana.

11. Wypominki za naszych bliskich Zmarłych na Dzień Zaduszny i na cały rok można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii.

12. Po Mszy świętej przed kościołem do nabycia kolejny numer naszych tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięczniki: dla naszych rodzin Nasza Arka i dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra