Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

12 NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.06.2015 r.

1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie w łączności z wieczorną Mszą świętą. Przychodźmy w czerwcu mówić Panu: "Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego".

2. W środę 24 czerwca parafia Katedralna w Toruniu będzie świętować swoją doroczną uroczystość patronalną ku czci św. Jana Chrzciciela. W tym roku uroczystość odpustowa będzie połączona z przywitaniem relikwii Błogosławionego Jana Łobdowczyka - Toruńczyka, które przypłyną Wisłą i następnie procesjonalnie zostaną przeniesione do Katedry. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na uroczystą Eucharystię o godzinie 1800 sprawowaną pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Andrzeja Suskiego.

3. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, podczas której okazja do spowiedzi świętej dla dorosłych. Następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego z nabożeństwem czerwcowym.

4. W sobotę 27 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy, głównej Patronki Diecezji Toruńskiej. Obchody tej uroczystości rozpoczną się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godzinie 1500 nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po której wyruszy procesja ulicami Torunia z obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy do kościoła p. w. Świętego Józefa na Bielanach. Około godziny 1800 rozpocznie się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Suskiego. Na uroczystości związane z obchodami głównej Patronki Diecezji Toruńskiej Matki Bożej Nieustającej Pomocy, do uczestnictwa w tym wydarzeniu i wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

5. W naszym kościele nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem szkaplerznym będzie wyjątkowo w sobotę w przypadającą uroczystość Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z wieczorną Mszą świętą o godzinie 1800.

6. W sobotę Wspólnota Modlitewna z naszej parafii dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 900 do 1000.

7. W przyszłą niedzielę 28 czerwca o godzinie 1300 zapraszamy Parafian na uroczystą Mszę świętą, którą będzie sprawował Ksiądz Neoprezbiter Mariusz Ciesielski. Ks. Mariusz, jako diakon odbywał w minionym roku akademickim w naszej parafii praktykę duszpasterską. Wczoraj przyjął święcenia kapłańskie w toruńskiej Katedrze Świętych Janów z rąk J. E. Księdza Biskupa Andrzeja. Na zakończenie Mszy świętej Ks. Neoprezbiter udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

8. Nasz parafialny Klub Mam "Momo" stara się o dofinansowanie z budżetu partycypacyjnego Torunia. Zachęcamy do wsparcia projektu Klubu poprzez oddanie głosu na projekt "Czas Mamy". Głosować można przy wyjściu z kościoła wypełniając kartę do głosowania lub przez Internet - "Czas Mamy". Szczegóły na ulotkach.

9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy wolontariuszy działających przy Duszpasterstwie Akademickim w Toruniu, którzy przygotowują się do miesięcznej posługi w Afryce, w Zambii. Przed kościołem będą zbierać środki na ten cel prosząc o wsparcie dzieła misyjnego.

10. Prezydent Miasta Torunia i Rada Seniorów Miasta Torunia zapraszają dzisiaj wszystkich Seniorów na I Toruńską Senioradę "Jesteśmy" w godzinach od 1100 do 1700 na stadionie miejskim przy ulicy Bema.

11. Przypominamy, że w zakrystii i biurze parafialnym można nabyć cegiełki na zakup nowej szopki bożonarodzeniowej.

12. Przed kościołem po Mszy świętej do nabycia nowe numery naszych tygodników: "Niedziela" oraz "Gość Niedzielny". Do nabycia także kolejne numery miesięczników: dla naszych dzieci "Mały Gość Niedzielny" i dla całej rodziny "Nasza Arka".

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra