Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

5 NIEDZIELA WIELKANOCY - 24.04.2016 r.

1. Wczoraj Mszą świętą o godzinie 1800 rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje, które mają nas przygotować do Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej parafii. Rekolekcje intronizacyjne potrwają do środy 27 kwietnia i prowadzi je O. Redemptorysta Andrzej Zając. Uwieńczeniem rekolekcji będzie uroczysta Msza święta pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Józefa Szamockiego w środę 27 kwietnia o godzinie 1800, podczas której dokonamy uroczystego Aktu Intronizacji. Szczegółowy plan rekolekcji można pobrać przy wyjściu z kościoła i jest umieszczony również w gablocie na zewnątrz.

2. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godzinie 1130 będą poświęcone książeczki do nabożeństwa dzieciom, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Natomiast w czwartek 28 kwietnia o godzinie 1600 w kościele odbędzie się pierwsza próba dla dzieci. Obecność obowiązkowa!

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• Jutro będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty.
  • W piątek 29 kwietnia przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła.

4. W środę 27 kwietnia kancelaria parafialna z uwagi na uroczystość intronizacji będzie nieczynna.

5. W piątek o godzinie 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w łączności z koronką do Miłosierdzia Bożego oraz okazja do spowiedzi świętej.

6. W sobotę Wspólnota Modlitewna z naszej parafii dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 900 do 1000.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe, mające być szczególnym oddaniem czci Maryi. Już dziś postanówmy, że znajdziemy czas, aby wypowiedzieć raz jeszcze nasze całe przywiązanie i miłość do Maryi, naszej Matki i Królowej. Nabożeństwa majowe codziennie dla dzieci o godzinie 1630, natomiast dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1730. W niedzielę nabożeństwa majowe w łączności z wieczorną Mszą świętą o godzinie 1830.

8. Przypominamy, że w zakrystii i biurze parafialnym można nabyć cegiełki na zakup nowej szopki bożonarodzeniowej.

9. Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka oraz z upoważnienia J.E. Ks. Abpa Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce i Biskupa Toruńskiego, zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj przed kościołem jest przeprowadzana specjalna zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy.

10. Przed kościołem po Mszy świętej do nabycia prasa katolicka - tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny" oraz miesięcznik dla naszych dzieci "Mały Gość Niedzielny".

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra