Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

22 NIEDZIELA ZWYKŁA - 28.08.2016 r.

1. Serdecznie witamy wszystkich Parafian, a także Gości i Turystów przybyłych dzisiaj na niedzielną Eucharystię. Życzymy miłego pobytu w naszym mieście.

2. Kończą się wakacje. Dzieci i młodzież przystępują do swoich zajęć w szkołach. Rozpoczynamy ten nowy rok szkolny naszych zajęć z Panem Bogiem. Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych, Grono Pedagogiczne i Rodziców na Mszę świętą w przyszłą niedzielę 4 września z okazji rozpoczęcia roku szkolnego o godzinie 1130. Dzieci klas pierwszych prosimy o zabranie ze sobą przyborów szkolnych, aby je pobłogosławić. Natomiast młodzież klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 1300.

3. W tym tygodniu:

• Jutro przypada wspomnienie Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela.
  • W czwartek 1 września obchodzić będziemy wspomnienie Błogosławionej Bronisławy, dziewicy. W tym dniu przypada także 77 rocznica wybuchu II wojny światowej.
  • W sobotę 3 września będziemy obchodzić wspomnienie Świętego Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

4. W środę o godzinie 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo szkaplerzne.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• w I czwartek miesiąca od godziny 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji kapłanów oraz o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. O godzinie 1800 Msza święta wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym Kapłanie.
  • W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej dla dzieci od godziny 1600. Msza święta dla dzieci z okazji I piątku miesiąca o godzinie 1630. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego oraz okazja do spowiedzi świętej.
  • W I sobotę miesiąca Msza święta wotywna do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 830.

6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I sobotę miesiąca 3 września od godziny 900.

7. W sobotę Wspólnota Modlitewna z naszej parafii dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 900 do 1000.

8. W sobotę 3 września o godzinie 1500 zapraszamy na spotkanie Członków Wspólnoty Żywego Różańca do salki parafialnej przy ul. Browarnej 8.

9. W przyszłą niedzielę 4 września w naszym kościele będzie miała miejsce niecodzienna uroczystość. Zgromadzenie Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus serdecznie zaprasza na zakończenie procesu beatyfikacyjnego na etapie diecezjalnym Sługi Bożego Księdza Biskupa Adolfa Piotra Szelążka, Ordynariusza Diecezji Łuckiej na Wołyniu i Założyciela Zgromadzenia Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus.

Program uroczystości:

1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego,

1520 Uroczysta sesja zamknięcia procesu beatyfikacyjnego,

1600 Msza święta dziękczynno - błagalna w intencji procesu beatyfikacyjnego Księdza Biskupa Adolfa Piotra Szelążka pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Andrzeja Suskiego, Ordynariusza Diecezji Toruńskiej.

10. Przed kościołem do nabycia prasa katolicka, kolejne numery naszych tygodników "Niedziela" i "Gość Niedzielny".

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra