Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ - 22.05.2016 r.

1. W dzisiejszą niedzielę Trójcy Najświętszej kończy się okres spowiedzi świętej i komunii świętej wielkanocnej.

2. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godzinie 1130 dzieci klas IV ze Szkół Podstawowych będą obchodzić swoją pierwszą rocznicę przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci wraz z rodzicami zbiorą się obok kościoła 15 minut przed rozpoczęciem uroczystości.

3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. Dla dzieci codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 1630, natomiast dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1730. W niedzielę nabożeństwa majowe w łączności z wieczorną Mszą świętą o godzinie 1830.

4. W środę o godzinie 1730 w łączności z nabożeństwem majowym nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo szkaplerzne.

5. W czwartek 26 maja przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Centralna procesja eucharystyczna ulicami Torunia wyruszy po Mszy świętej o godzinie 900 sprawowanej w Katedrze Świętych Janów pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja do parafii wojskowej pw. Św. Katarzyny. Na trasie procesji znajdą się ulice: Kopernika, Świętego Ducha, Rynek Staromiejski, Szeroka, Królowej Jadwigi, Rynek Nowomiejski i kościół św. Katarzyny, przy którym będzie zakończenie procesji. Niech nie zbraknie nas na uroczystej procesji eucharystycznej. Udział w niej będzie z naszej strony publicznym wyznaniem wiary w Eucharystię. Msze święte w tym dniu, w naszym kościele o godzinie 700, 800, 900, około 1115, bezpośrednio po zakończonej procesji, następnie o 1300 i 1830. Nie będzie w tym dniu Mszy świętej o godzinie 1000. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy świętej.

6. Od piątku rozpocznie się oktawa Bożego Ciała i tradycyjna procesja eucharystyczna wraz z nabożeństwem majowym przed Mszą świętą wieczorną o godzinie 1800.

7. W piątek od godziny 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja połączona z nabożeństwem majowym i do Miłosierdzia Bożego oraz procesją eucharystyczną.

8. W sobotę Wspólnota Modlitewna z naszej parafii dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 900 do 1000.

9. Przypominamy, że w zakrystii i biurze parafialnym można nabyć cegiełki na doposażenie nowej szopki bożonarodzeniowej.

10. Przed kościołem po Mszy świętej do nabycia prasa katolicka - tygodniki: "Niedziela" i "Gość Niedzielny" oraz miesięcznik dla naszych dzieci "Mały Gość Niedzielny".

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra