Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

PLAN KOLĘD 2016 - 2017 W PARAFII ŚWIĘTEGO JAKUBA APOSTOŁA W TORUNIU

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 08.01.2017 r.

1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczynamy czas zwykły, którego pierwsza część potrwa do wtorku 28 lutego przed Środą Popielcową.

2. W środę o godzinie 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem szkaplerznym.

3. W środę 11 stycznia w godzinach od 1700 do 1800 w salce parafialnej przy ulicy Browarnej 8 można będzie skorzystać z Biura Pomocy Prawnej. Biuro służy bezpłatną pomocą w sprawach z zakresu prawa pracy, postępowania administracyjnego, informowania o treści obowiązujących przepisów i aktów normatywnych regulujących daną sprawę, a także pomocą w redagowaniu pism procesowych, administracyjnych i innych.

4. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego od godziny 1700.

5. W piątek o godzinie 1800 Msza święta zbiorowa za zmarłych.

6. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Przypominamy, że początek kolędy w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 1600, natomiast w soboty i niedziele początek od godziny 1500. Szczegółowy plan wszystkich kolęd jest wywieszony w gablocie ogłoszeń przed kościołem oraz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii świętego Jakuba Apostoła - tutaj. Dzieci i młodzież uczęszczającą do szkół prosimy, aby podczas wizyty miały przygotowane zeszyty do nauki religii.

7. Przypominamy, że z uwagi na kolędę zmieniają się również godziny otwarcia biura parafialnego. Kancelaria parafialna będzie czynna do 25 stycznia 2017 roku w poniedziałki, środy i piątki tylko przed południem od godziny 1000 do 1100. W pilnych sprawach proszę kontaktować się w zakrystii po Mszy świętej lub telefonicznie.

8. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza do wspólnego śpiewania kolęd w pięknej Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu na XIV Rodzinnym Wieczorze Kolęd, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 1600. Serdecznie wszystkich zapraszamy i prosimy zarezerwować sobie czas do wspólnego kolędowania wraz z Księdzem Biskupem i władzami naszego miasta. Śpiew poprowadzi zespół WNIEBOGŁOSY.

9. Za złożone ofiary na dzisiejszą kolektę, która przeznaczona jest na prace konserwatorskie we wnętrzu naszego kościoła, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

10. Po Mszy świętej przed kościołem do nabycia świąteczne wydanie naszych tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, a także miesięcznik dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra