Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

3 NIEDZIELA ADWENTU - 14.12.2014 r.

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin oraz tych wszystkich, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

2. W czasie adwentu serdecznie zapraszamy na roraty, które dla dorosłych codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 700, natomiast dla dzieci i młodzieży o godzinie 1630. W szczególności zapraszamy dzieci klas III, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej w 2015 roku. Prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą lampiony na znak, że czuwają na przyjście Pana Jezusa.

3. Dzisiaj o godzinie 1100 w kościele zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III ze Szkół Podstawowych, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej w przyszłym roku. Obecność obowiazkowa.

4. W najbliższą środę nie będzie spotkania Klubu dla mam"w salce parafialnej przy ulicy Browarnej.

5. W środę o godzinie 1730 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo szkaplerzne.

6. W piątek od godziny 1700 do 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.

7. Do spotkania z Nowonarodzonym Zbawicielem przygotowujemy się poprzez Sakrament Pokuty i Pojednania. Spowiedź święta przedświąteczna w naszej parafii w piątek 19 grudnia przed południem od 830 do 930 i po południu od 1700 do 1900, z przerwą od 1800 do 1830.

8. W sobotę Wspólnota Modlitewna z naszej parafii dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w każdym sercu, rodzinie, parafii i w naszym mieście zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 900 do 1000.

9. Dodatkowe odwiedziny chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną będą we wtorek 23 grudnia od godziny 900. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

10. Przed kościołem i w zakrystii można nabyć świece wigilijne Caritas w cenie 6 i 12 złotych.

11. Za złożone ofiary na dzisiejszą kolektę, która przeznaczona jest na prace remontowo - konserwatorskie w naszym kościele, składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Adwent, który przeżywamy to czas oczekiwania, ale również pełnienia dobrych uczynków. Z tej okazji oraz w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy pragną złożyć swój Dar Serca dla potrzebujących w postaci słodyczy i innych produktów spożywczych. Wierząc głęboko w dobroć i szczere serca Parafian, jak również sympatyków parafii św. Jakuba zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie tej akcji dla bardziej potrzebujących od nas samych. Umiejmy dzielić się sercem z innymi. Zebrane produkty zostaną przekazane rodzinom najuboższym z przeznaczeniem na świąteczne stoły. Dary prosimy składać w biurze parafialnym lub zakrystii.

13. Po Mszy świętej przed kościołem do nabycia kolejny numer naszych tygodników Niedziela i Gość Niedzielny. Ponadto można nabyć także miesięczniki dla rodzin Nasza Arka.

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra