Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA - 26.10.2014 r.

1. Kończy się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Ostatnie nabożeństwa różańcowe do piątku włącznie; dla dzieci o godzinie 1630, natomiast nabożeństwo różańcowe dla dorosłych o godzinie 1730, dzisiaj o godzinie 1800.

2. We wtorek 28 października będziemy obchodzić święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. W sobotę - 1 listopada. Jak co roku w tym dniu będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto wszystkich, którzy należą do Chrystusa i przebywają z Nim w Domu Ojca. O godzinie 1400 Msza święta na naszym cmentarzu parafialnym przy ulicy Antczaka. Po Mszy świętej nabożeństwo żałobne i procesja na cmentarzu. W tym dniu po południu i 2 listopada przez cały dzień w każdym kościele i kaplicach można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Do 8 listopada codziennie jeden raz za pobożne nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie choćby tylko w sposób duchowy jakiejkolwiek modlitwy w intencji zmarłych, można uzyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych. W tym dniu różaniec za zmarłych o godzinie 1800.

4. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte będą sprawowane o godzinie 700, 830, 1000, 1130, 1400 na cmentarzu parafialnym przy ulicy Antczaka i o godzinie 1830. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 1300.

5. W przyszłą niedzielę 2 listopada - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Jest to święto wszystkich, którzy należą do Chrystusa, ale oczyszczają się jeszcze w czyśćcu. O godzinie 1730 nabożeństwo różańcowe za zmarłych z wypominkami jednorazowymi. Msza święta za wszystkich zmarłych o godzinie 1830.

6. Wypominki za naszych bliskich Zmarłych na Dzień Zaduszny i na cały rok można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii.

7. W tych dniach większość z nas znajdzie się na cmentarzach, aby porządkować groby naszych bliskich. Jest to wyraz naszej kultury, ale i wiary w łączności z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Prosimy, aby śmieci wrzucać do kontenerów i koszów w miejscach do tego wyznaczonych. Jednocześnie przypominamy, że dzierżawa grobu na cmentarzu wygasa po 20 latach od pochówku i należy ją przedłużyć w biurze parafialnym. Parafia ma prawo likwidować groby, których dzierżawa nie jest odnawiana.

8. W przyszłą niedzielę 2 listopada po Mszy świętej o godzinie 830 zapraszamy na spotkanie wszystkich Członków Żywego Różańca w salce parafialnej przy ulicy Browarnej.

9. W naszej parafii od września Mszę Świętą Rodzinną z udziałem dzieci o 1130 uświetnia śpiewem nasza Parafialna Schola. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, aby przyłączyły się do wspólnego śpiewania na chwałę Pana Boga. Próby Scholi w październiku odbywają się w każdy czwartek o godzinie 1700 w salce przy ulicy Browarnej. Również w naszej Parafii rozpoczyna posługę zespół muzyczny młodzieżowy, który już niedługo usłyszymy na Mszy Świętej o godz. 1300. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby zasilić nasz zespół muzyczny zapraszamy na próbę, która odbywa się w każdy wtorek o godz. 1600 w salce przy ulicy Browarnej 8.

10. Po Mszy świętej przed kościołem do nabycia kolejny numer naszych tygodników Niedziela i Gość Niedzielny oraz miesięczniki: dla naszych rodzin Nasza Arka i dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Archiwum Ogłoszeń Parafialnych

góra